Порядок виплати пенсії

Виплата пенсії може проводитись об’єктами поштового зв’язку за місцем фактичного проживання пенсіонера або зараховуватись на поточний рахунок, який відкрито в банківській установі.

Виплата пенсій об’єктами поштового зв’язку здійснюється:

- за відомостями відповідно до зазначеної дати та до кінця виплатного періоду;

- за поштовими переказами;

Поштовими переказами виплачуються пенсії, аліменти та інші відрахування з пенсій на користь фізичних осіб, а також пенсія у разі виїзду одержувача на постійне місце проживання за кордон, недоотримані у зв’язку зі смертю пенсії.

- за разовими дорученнями;

За разовими дорученнями здійснюється виплата пенсії у разі термінової потреби (у зв’язку зі зміною місця проживання пенсіонера, виїздом до оздоровчих та лікувальних закладів), а також недоотримані у зв’язку зі смертю пенсії та допомога на поховання.

Виплата пенсій банківськими установами здійснюється відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банківських установах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 за №1596 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 за №662).

Для зміни способу отримання пенсії пенсіонером подається відповідна заява до управління Пенсійного фонду, де він перебуває на обліку.