Різдвяні традиції: коляда, вертеп у с.Завидів

Дата: 09.01.2019 11:49

На Різдво в Україні прийнято не тільки колядувати, але й віншувати – тобто вітати господарів із різдвяними святами. Різдвяне свято увібрало в себе все краще з календарних обрядів нашого народу, коріння яких – у сивій давнині. Особливим є містичне дійство вертепів, яке надзвичайно захоплює, чарує дітей і дорослих. Прекрасна вертепна драма "Дозвольте колядувати - дім звеселяти" була організована директором БК с. Завидів Наталією Редько та учасниками народного мистецтва . Дійство  нагадало  усім  про радісний прихід Христа. Три царі, ангел, пастушки, жид, цар Ірод, Архиєрей, звіздар нікого не залишали байдужим. Вертепна дія супроводжувалась виконанням духовних віршів, щирими колядками, розповіддю про Різдво Спасителя. Сюжет вертепної драми закінчується традиційно – щасливо. Глядачі-слухачі дякували за віншування та  обдаровували артистів смаколиками. Гурт не стояв на місці – він йшов тішити інших, аби завітати до всіх.