Павлівська громада
Волинська обл., Володимирський р-н
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПОЇХАТИ З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН СТАЛО ЛЕГШЕ

Дата: 25.09.2018 15:23
Кількість переглядів: 778

ПОЇХАТИ З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН СТАЛО ЛЕГШЕ

До вступу в силу пакету законів #ЧужихДітейНеБуває виїхати з дитиною за межі України можна було виключно за згодою обох батьків або за рішенням суду. З початком дії другого пакету #ЧужихДітейНеБуває, який вступив в силу 28 серпня, той з батьків, з ким проживає дитина, може самостійно вирішити питання виїзду з дитиною за кордон строком до 1 місяця. 

«Тобто згоди другого з батьків для такої поїздки не потрібно. При цьому, перед виїздом того з батьків, хто проживає окремо від сім'ї і не має заборгованості по аліментах, потрібно сповістити рекомендованим листом про поїздку, її терміни і напрямок», - зазначив Міністр.

Якщо ж той з батьків, який проживає окремо, має заборгованість по аліментах хоча б 4 місяці, то сповіщати його не потрібно (для дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей - цей термін скорочено до 3 місяців). Ця норма стосується навіть тих поїздок, тривалість яких перевищує один місяць.

Після прийняття нового закону довідка про несплату аліментів може знадобитися лише в тому випадку, якщо дитині потрібно виїхати на термін більше 1 місяця, а той з батьків, який живе окремо від сім'ї, не бажає надавати відповідний дозвіл.

«Довідка про наявність заборгованості по сплаті аліментів видається органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем протягом 3 робочих днів. Для цього потрібно написати відповідну заяву. Термін її дії обмежується 1 місяцем. При відсутності нотаріально завіреної згоди іншого з батьків довідку потрібно пред'явити співробітнику прикордонної служби при виїзді з дитиною за межі України. При цьому, якщо ви їдете з дитиною-інвалідом або важко хворою дитиною на термін більше місяця, а заборгованість по аліментах становить 3-4 місяці, при собі також потрібно мати документи, що підтверджують діагноз», - роз’яснив очільник відомства.

Водночас у тому випадку, коли батьки дитини не перебувають у розлученні, найкращим варіантом є отримання нотаріально засвідченої згоди від другого з батьків.

«При відсутності нотаріально завіреної згоди і при наявності спору можна звернутися до суду для отримання дозволу на виїзд з України дитини без згоди та супроводу другого з батьків», - додав Павло Петренко.

Додаткові матеріали за посиланням: https://vesti-ukr.com/strana/303932-novye-pravila-vyvoza-rebenka-za-hranitsu-chto-vazhno-znat-vsem


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь