Відбулось "Свято вареника" в БК с.Завидів

Дата: 28.08.2018 17:10

Вареники – одна з найулюбленіших страв нашого народу. Це слов'янська страва, найбільш поширена в українській кухні, у вигляді вареного тіста з різного роду начинкою. У повсякденному меню українського селянина вареники зустрічалися нечасто, вони були окрасою недільного й святкового столу. Вареники входили також до складу урочистих трапез (весілля, хрестини, поминки, гостини, храмові свята), їх варили на толоку й обжинки. Вареники настільки колоритні, що їх вважають візиткою української національної кухні.

Тож, щоб підготувати «Свято вареника», потрібно переглянути безліч рецептів вареників, адже учасникам свята, глядачів потрібно ж не тільки варениками почастувати, а й здивувати.

Так і було, сцена стилізована під українську хату і учасники одяглися відповідно. Господар і господиня мали нестримну енергію, невимушеність на сцені, їх завзяття передавалися і учасникам дійства, і глядачам. Як справжні хлібосольні господарі, вони готувалися до приходу гостей. Аж ось, гості до хати та й не з пустими руками, а з варениками і побажаннями:

- Ось вареники бульб`яні, щоб ваші щічки були рум’яні!

- А ось варенички з капусти, щоб у вашій кишені не було пусто!

- Тут варенички з грибочками, щоб були з синами та дочками!

- Їжте вареники з м’ясом, щоб не хворіли ви часом!

- Їжте вареники з ягодою – щоб жили ви злагодою!

- Ось варенички із сиром – з добром вас із миром!

З доброзичливими побажаннями гості заповнювали “хату”. Та й чимало ж гостей завітало! А де в хаті добрі люди, там і пісні звучать: “Зелене жито, зелене”, “Мамині вареники”, «А мій милий вареників хоче», “Ой вареники ”, “Пісня солов’їна ”, «Щиро бажаю» .

Ве­ду­чі за­хо­ду, дві «куми», розповідали, як готувалися ва­ре­ни­ки до свя­та та й ще ба­га­то ці­ка­вих ре­чей про цю по­пу­ляр­ну ук­ра­їнсь­ку страву.

У цей  свят­ко­вий серпневий день всі при­сут­ні бу­ли пе­ре­пов­не­ні ра­діс­тю, щас­тям і сло­ва­ми вдяч­ності всім, хто не за­був про традиції і звичаї нашого народу.

Жарти сипалися і розлягався сміх. Учасники дійства продемонстрували, веселу життєву ситуацію, інсценівку «Нехай триндять», співали частівок, розповідали співомовки та гуморески. А дегустація вареників із різноманітними начинками перевершила всі очікування.

Наостанок господарі ще раз нагадали:

Є вареники у хаті:

В Україні все гаразд:

Всі – щасливі і багаті,

Щедре сонце світить в нас!

Прославленням української хати, нашої землі і побажаннями здоров’я, щастя, добра і миру закінчилося свято...