Павлівська громада
Іваничівський район, Волинська область

Вертепне дійство «Від хати до хати, з Різдвом вітати» - завітало у кожну господу с.Завидів

 

 

Різдво - одне з найголовніших християнських свят, що знаменує народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Важлива і незмінна традиція на Різдво – це колядування. По вулицях і будинках колядники ходять, починаючи зі Святого Вечора, або з першого дня Різдва. Часто вони носять з собою велику зірку, закріплену на палиці та покриту позолоченим папером. Така зірка символізує Вифлеємську, що ознаменувала народження Ісуса Христа.
Крім колядування свято Різдва  супроводжується  яскравим вертепним дійством, під час якого відтворювався сюжет чудесного народження Ісуса Христа. Вертеп - це молитовне прославлення Бога через театральне дійство та комічне відображення побутового життя. Це одна з найкращих оздоб Різдва, наша традиція, яку ми зберігаємо. Адже споконвіку існував у нашому народі гарний звичай бажати один одному і господарям щастя-здоров'я, многих літ і всяких статків у хаті і родині.

Саме таке вертепне дійство «Від хати до хати, з Різдвом вітати» було організоване та проведене  директором Будинку культури с. Завидів Наталією Редько та аматорами закладу.  Вертепна дія тривала 10-15 хв. і супроводжувалося виконанням духовних віршів, щирими колядками, розповіддю про Різдво Спасителя. Жителі села щиро дякували за влаштоване дійство та запрошували учасників вертепу на наступний рік.

 « повернутися до списку новин